ip tv kanal atlama sorunu No Further Mystery

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş program bulamadınız. Her hangi derecede kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlarken kaydetmedikçe, sırf duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de görüş gezdirmek gibi eş nesne olsaydı henüz iyi imkânsız mıydı, bu durumda arkasında olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları yollamak için internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu dizge kesinlikle çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak maksadıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla basit birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize tek roman anteni, kimse) çanağı veya fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını yutmak yerine onları aynı internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e kadar olan internet bağlantı hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında ancak internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında ancak cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar düşüncesince gelişmiş benzer depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili birleşik arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. benzer izleyici yalnız programı seçtikten sonra, video dosyasını akış amacıyla muvafık benzer biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle okunuşu ücretsiz programlarda ve internette yalnız kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda benzer şey göndermek, aktarımı temin etmek gibi müteaddit yapılması gereken işçilik bulunmaktadır. Ayrıca, baki etkili nitelikli yalnız video aktarımı sahip olmak yoluna bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk türlü ve muhtemelen zaten kullandığınız ancak tip olan isteğe kapalı video aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi benzer dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, görmek istediğiniz müşterek TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle ayrımlı sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü tek web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, zira sizin kendince mütenasip benzer zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı ancak web tarayıcısı ile yahut daha kazançlı kalite göre bir kez seki üstü kutu ve normal müşterek sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan tek hususi apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hareketsiz uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli bir kez deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere ortak zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı birleşik yerde, izlediğimiz programlara fazla daha aşkın iştirak bekleyebiliriz. birleşik sunucu, müşterek stüdyoda birkaç başta kişiden oluşan dinamik yalnız kitleyle geçerli olmak yerine, anında geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca yaşayan aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler için profilimize yakışır veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki müşterek bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses okunuşu manzara meydana getirmek özgü onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu hakkında sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye ölçüsünde üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet izole bant genişliğinin mühim yalnız kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya özge her janr net trafiğini ciddi müşterek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı tıkla evvelce kaydedilmiş ya da benzer videoteyp kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek müşterek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik izlence esasen dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek kendince çok çok müşterek işleme analogdan dijital dönüşüme gereksinim duyan standart ancak analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer izole bant genişliğinde fazla daha nitelikli hayal aktarımı sağlayan tanınmayan bir kez videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine hane attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu yalnız irtibat oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, andırmak istediğiniz web sitesine cevap gelen ancak IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle fazla henüz etkisi ancak bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak kendince gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısa süreli ve kesikli ancak müzakere yapar. Sunucular umumiyetle çok seri okunuşu güçlüdür, dayanıklı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik irtibat şeklidir. yalnızca noktalı IP bağlanak formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken benzer başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söylenti konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya oluşturan olan çok daha fazla ve eşzamanlı bir kez engel bindirir. burada Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan sırf aynı kere çıktığı, ancak aynı anda bir hayli değişik bu siteye bakın yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı tek çeşit indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu bir sunucunun müteaddit istemciye yegâne sadece istemciyle olduğu miktarda basitçe bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiçbir tek videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir sıra bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek düşüncesince “kanalları değiştirmeye” karar verirse, aktif benzer şekilde tek IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı sadece videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, elgün çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade bir dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, benzer dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir sonraki aşamasını bir iki saniye içinde indirmeye daha fazla bilgi anık ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. videoteyp evirme işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan muta meydan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu hakkında çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kapamak düşüncesince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin çalıştırmak yerine, videoteyp akışında, başlıca Zamanlı Protokol ve Gerçek Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma göre uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, sadece sunucunun bir ekip müşterinin üyelerine müessir yalnız şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına ruhsat veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve yaygın bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon bağlı olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan benzer Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla vukuf meydan müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve video görüntülemek için güçlü kaliteli okunuşu vâsi ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, yegâne müşterek madde tamir etmek gibi programlanmış etkili müstakil bilgisayarlardır. Video yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar gelişememiş tahvil etmek ve daha aksi hâlde bunları çok nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz vâsi bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması için hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, siteye git diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları güçlü kalitede yapabilmek oldukça ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip bir USB ile akıllı TV’nize bağlayıp izlemek alegori kumandanızdan hiçbir yalnız tuşla yapabilmek oldukça rahat verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu No Further Mystery”

Leave a Reply

Gravatar